Sen Kimsin ? # Zincirkıran Alistar

Full Oyunlar igar
sponsorlu reklam

Sen Kimsin ?#Zincirkıran Alistar

Demacia’nın güneyinde yer alan Büyük Duvar’da binlerce minator yaşamlarını sürdürüyordu. Bu minatorlar çeşitli kabilelere ayrılmış olsa da aralarında büyük gücü ile diğerlerinin önünde duran bir savaşçı vardı. Onun adı Alistardı. Mor renkli soluk teni, gökleri delecek gibi duran korkutucu boynuzları ve kocaman iri cüssesi ile yıllarca minator kabilelerini kötü niyetli kişilerden korumak üzere mücadele etti; ta ki Noxus’un bütün kötü niyetini bünyesinde barındıran General Darkwill’in oğlu, Noxus keşif orduları komutanı Keiran Darkwill gelinceye kadar…

Komutan Darkwill çeşitli kandırmacalar ile Alistarı köyünden ve kabilesinden uzaklaştırdı. Geri döndüğünde ise her şey için çok geçti. Eskiden köyünün sokaklarını oluşturan bu yollar şimdi halkının yanık bedenleri, kurumuş kanları ile bir kesimhaneye dönüşmüştü. Gözü alevlerin alaca rengine alıştığında katledilen ailesinin cansız bedenlerini gördü. O anda ciğerlerini parçalarcasına bir kükreme sundu masumca katledilmiş tüm kardeşlerine… Noxus’un özenle yetiştirdiği askerlerle dolu olan koca bir orduyu saniyeler içinde un ufak etti. Noxus’un üst rütbeli savaş büyücüleri olmasaydı durdurulması düşünülemezdi bile.

Zincirlerle bağlanıp Noxus’a getirildikten sonra Noxus’lu zenginlerin eğlenmesi için yapılan gladyatör dövüşlerinde aldığı her canla birlikte asil ruhunun çürümeye başladığını hissediyordu. Ayelia adındaki genç bir hizmetçi kız Alistar’ın kaçmasına kadar ona birçok yardımda bulundu. Alistar’ın vicdanını rahatlattı, ona arkadaş olup aklını kaçırmasını önledi. Alistar özgür kaldığında hiçbir şeyin eskisi gibi olmayacağının farkındaydı. Noxus’a karşı bir intikam yemini etti ve onu kurtaran kızı bulacağına dair kendine söz verdi. Gölgelerde saklanıp sakince bir hayat geçirmek yerine ezilenlerin sesi olmaya karar verdiğinde Noxus komutası bundan hiç memnun değildi.

Noxus’un birçok gizli mevzusunu gün yüzüne çıkarıp bütün Noxus yüksek kesiminin nefretini üzerine çekti. Zincirkıran Alistar bu yardım sever davranışları birçok insan hayatı kurtarsa da öldürdüklerini hatırlayınca durumu eşit kabul ediyordu. Alistar, League Of Legends’in ilk 40 şampiyonundan birisidir. Daha çok destek rolünde tercih edilen şampiyonun yüksek kitle kontrol ve savunmaya dayalı yetenekleri ile oldukça popüler olduğu söylenebilir. League of Legends şampiyonları arasında hikâyesel olarak tek ilişkişi Xin Zhao’dur. Zincirkıran Alistar çok önemli Demacia’nın bir savaşçısı olan Xin, zamanında Alistar gibi Noxus arenalarında savaşmaya zorlanmıştır.

Kader arkadaşı olarak Alistar onu dost bilmektedir. Ancak belirli bir rakip şampiyonu bulunmamaktadır. League Of Legends Türkiye,2014 Kurban Bayramında yaptığı bir etkinlikte Alistar’ın kurbanlık olarak kesilip satıldığına dair eğlenceli bir video yayınlamıştı. Bu videoda çoğunluk olarak Noxuslu kimseler Alistarı öldürmekle suçlanıyordu. Bu şampiyonlar Draven,Darius,Katarina,Talon ve Aatrox’tu. Bundan tam bir sene sonra yani 2015 Kurban Bayramında Alistar’ın İntikamı isimli bir etkinlik yapıldı. Ünlü içerik üreticilerinin olduğu bu etkinlikliğe Riot Dumpy ve Alikante’de eşlik etti. Cehennemden gelen Alistar konsepti ile tatlı bir kapışma yaşandı. Alistar’ın takımında canlandırıcı ve koruyucu şampiyonlar olan Tahm Kench,Zilean,Kayle ve Bard katil takımına karşı koydu. Son olarak Alistar’ın önemli kostümlerine gelecek olursak şunları söyleyebiliriz.

Kara Alistar, bu kostümün adını elbet duymuş olmalısınız zira kendisi oyundaki en pahalı ve değerli kostüm olma unvanını senelerdir taşıyor. Peki, bu kostümü değerli yapan şey ne diye soracak olursak çok basit artık erişilemez olması. Tıpkı Kral Rammus kostümü gibi dış görünüş olarak değersiz gibi görünse de bu kostüm oyun daha çıkmadan dijital olarak sipariş verenlere ücretsiz olarak dağıtılmıştır. Satın alınması mümkün olmadığın için şu anda bir şekilde üretilen kodları internette oldukça pahalı fiyatlara satılmaktadır. Altın Alistar, bu kostüm özellikle sezon 2 zamanlarında [2012] başlamış olan birçok acemi oyuncunun bedava 400 riot puanını harcadığı üç kostümden biridir.

Riot Games oyunda 5.seviyeye ulaşan her oyuncuya hediye olarak 400 riot puanı veriyor. Bu puanlar bu bahsettiğimiz senelerde üç 390 riot puanlık kostümlere harcanmıştır. Altın Alistar’da bunlardan biridir. Matador Alistar, bir İspanyol geleneği olan boğa güreşlerine bir referanstır.Zincirkıran Alistar Kendisi bir boğa olarak matador olması ise ilginç bir ironidir. Uzun Boynuz Alistar, bir vahşi batı suçlusu teması içerir. Referans olarak kesin olmasa bile Uzun Jack filmine ve karakterine gönderme olabilir. Zincirkıran Alistar, lakabını aldı aldığı kostümlerden biridir. Hikâyesindeki zincirlenmeyi aştığı belirten konsepti vardır. Aynı zamanda Kurban Bayramı etkinliğinde gözüken yeniden doğmuş halidir.

Zebani Alistar, Nasus ile beraber korkutucu bir alev teması içeren cehennem zebanilerine referanstır. Libero Alistar,2013 yılının Fifa Dünya Şampiyonası adına çıkarılmıştır kostümlerden biridir. Bu kostüm temasında Lucian,Gragas,Maokai ve Twisted Fate’in kostümleri de vardır. Zincirkıran Alistar yağmacı alistar, gardiyanlar ve yağmacılar olarak iki karşı grup kostümlerinden biridir. Yağmacıların tarafında Alistar,Olaf ve Warwick bulunuyorken, gardiyanların tarafında ise Jax,Karma ve Nautilus bulunmaktadır.

Skt T1 Alistar ise geçen sene 3. kez dünya şampiyonu olan Sk Telekom T1 takımının 2. galibiyetleri adına çıkarılmış bir ödüldür. Oyuncuların o şampiyona içerisinde sıklıkla kullandıkları şampiyonlardan temel alınmıştır. Wolf adlı oyuncu adına çıkarılmıştır da diyebiliriz. Kaynakça: League Of Legends Türkiye Bizatihi kendi araştırma ve bilgilerim

Sosyal Ağlarda Paylaş

{igar}

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir