TeamViewer Proğramı Nedir Nasıl Kullanılır

Google caresu19
sponsorlu reklam

TeamViewer Proğramı Nedir Nasıl Kullanılır

 

teamviewer-nedir-nasil-kullanilir

Günümüz teknolojisi o kadar gelişmiş ki artık cihazlarımızı uzaktan da yönetebiliyoruz. İçeride açık unutulan bir bilgisayarı, girdiğimiz yataktan kalkıp kapatmak istemeyiz herhalde. Bunun için oldukça pratik yöntemler ve programlar internet arayüzünde dolaşıyor. Bilindiği üzere şirket gibi ortamlarda, her bilgisayarda TeamViewer adlı bir program yüklenmiş oluyor. Yüklenen bu program sayesinde, şirkette çalışanlar arasında sanal ortamdan yardımlaşma yapılabiliyor. Bir bilgisayardaki sıkıntıyı, diğer bilgisayarda çalışan bir sekreter sıkıntılı bilgisayara bağlanarak arkadaşına yardımcı olabiliyor. TeamViewer programı, sadece bilgisayardan bilgisayara giriş sağlamaz ve android işletim sistemli telefonlarımızı da Google Play üzerinden programı yükleyerek kontrol altına alabiliriz. Fakat henüz bilgisayardan telefonu veya telefondan bilgisayarı kontrol etmeyi amaçlayan bir Team serisi çıkarılmadı. Bilgisayardan telefonu kontrol etmek her insan tarafından istense de bu olay için henüz hiçbir program geliştirilmedi.

Andriod telefon üzerinden, aynı ağa bağlı bir bilgisayarı kontrol etmek de günümüzde mümkündür. Bunu yapmak için aynı ağa ve bir adet bağdaştırıcı programa ihtiyacımız olacak. Yüklenecek programımızın adı Remote Mouse olup, bu programın hem bilgisayar sürümünü hem de android(APK) sürümünü cihazlarımıza yüklemeliyiz. Yüklediğimiz programlardan bilgisayar modunu ilk önce kuracağız ve dosyamızın masa üstünde yedek şekilde kalmasını sağlamalıyız. Bütün bu işlemleri yaptıktan sonra android işletim sistemli telefonumuza indirdiğimiz sürümü de kuracağız. Bu programın cihazlarımıza zarar vermemesi için, Android sürümünü Google Play aracılığıyla bilgisayar modunu da güvendiğimiz bir siteden indirmemiz gerekiyor. Programımızın iki sürümünü de kurduktan sonra, hem telefonumuzu hem de bilgisayarımızı aynı internet ağına bağlamalıyız.

Örneğin evimizde Wi-Fi kurulu ise, bu işlemi rahatlıkla gerçekleştirebiliriz. Ağa bağlandıktan sonra telefondaki Remote Mouse programımıza giriyoruz ve bilgisayarımızı buluyoruz. Cihazlarımız aynı ağa bağlı olduğu için otomatik olarak ‘’pc’’ şeklinde isim yazacaktır. Oraya tıklıyoruz ve bilgisayarımızın kontrol aşamasına doğru ilerliyoruz. Yeşil bir zemin üzerinde parmağımızı gezdirdiğimizde, ekrandaki mouse’nin de bizim yönümüzde gittiğini göreceksiniz. Yeşil zeminle kontrol yaptıktan sonra bilgisayarı kapatmak için alt en sağdaki menüye girerek yeniden başlat ve kapat gibi seçenekler göreceğiz. Bilgisayarımızı açık unutup yatağımıza girdiğimizde, tekrar kalkıp kapatmak yerine Remote Mouse’ye bağlanarak bu işlemi kolaylıkla sağlayabiliriz.

Sosyal Ağlarda Paylaş

{caresu19}

“TeamViewer Proğramı Nedir Nasıl Kullanılır” üzerine 1 yorum

  1. Ahşap Saksı dedi ki:

    Teşekkürler yararlı paylaşım.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir