Sosyal Medya Nedir Kuralları Ve Kullanım Şekli Nasıldır

Facebook caresu19
sponsorlu reklam

Sosyal Medya Nedir Kuralları Ve Kullanım Şekli Nasıldır

 

 

sosyal-medya-nedir-kurallari-kullanim-sekli

Sosyal medya, geniş çaplı hayran kitlelerine sahip internet ortamlarıdır. Sosyal medya denmesinin amacı da, kullanıcısı fazla olduğundan doğal olarak sosyal ortama girmemizdir. Sosyal medyanın kullanım şartları, kullanım kuralları, kullanım şekilleri ve birçok maddesi bulunuyor. Kurallardan en basiti de gereksiz ve sahte hesaplar oluşturmanın yasak olmasıdır. Katı kurallar barındırıyor gibi görünen sosyal medya araçları, normal amaçlarla kullanan kullanıcılar için hiç de öyle görünmüyor. Sosyal medya kurallarından şikayet eden insanlar gördüğünüzde kesinlikle onlardan uzak durun ve yaptıkları şikayet için asla yorum yapmayın. Sosyal medya araçları, normal kullanan vatandaşlar için asla katı kurallar barındırmıyor.

Peki Twitter ve Facebook gibi sosyal medya araçların koyduğu katı kurallar neler? Facebook ve Twitter’in ortak kurallarından birisi de sahte hesap açmanın ve kullanmanın yasak olmasıdır. Bir başkasının adına veya ortada olmayan birinin adına sahte isimli hesaplar açarak çevredeki insanları rahatsız etmek, sosyal medya araçları tarafından asla kabul edilemez. İkinci bir kural ise, flood yorum ve mesajlaşma. Peki flood ne demektir? Flood yorumlar, üst üste değişiklik olmaksızın sürekli yapılan yorumlardır. Aynı yorumları defalarca atan kişi yorum engeli yer ve süresiz men de edilebilir. Engel ve men durumları bot şüphesi nedeniyle ortaya çıkıyor. Sosyal medya kurucuları, üst üste yapılan yorumların bir bot hesaba ait olduğunu düşünerek ona engel atmak isteyecektir. Sosyal medyada bot oluşumu da siteler için aşırı zarar teşkil edebiliyor. Diğer bir kural ise gerçekten bazı kullanıcıları isyan ettirebiliyor.

Örneğin sadece oyun oynamak için bir Facebook hesabına sahip olmak isteyen insanlar da yönetim tarafından engellenebiliyor. Sadece oyun oynamak da kurallar gereği engellenme sebebi olabiliyor. Peki bu durumdan kurtulmanın püf noktası nedir? Bu durumdan kurtulmak için çok basit bir yöntem var. Her zamanki gibi oyunumuzu oynamaya devam ederken, hayran sayfalarından çeşitli resimler de paylaşarak aktiflik göstereceğiz. Profil ve kapak resmimizi de oluşturduktan sonra sevdiğimiz insanlarla da mesaj yoluyla iletişim sağlayabiliriz. Bu ve buna benzer aktiflik gösterdikten sonra istediğiniz kadar vakit geçirip oyun oynayabilirsiniz.

Sosyal Ağlarda Paylaş

{caresu19}

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir