İnstagram Terimleri Nelerdir Nasıl Kullanılır

Facebook caresu19
sponsorlu reklam

İnstagram Terimleri Nelerdir Nasıl Kullanılır

 

instagram-tereimleri-nelerdir-nasil-kullanilir

Günümüzde sosyal medya araçları isimlere bölünerek çoğalmış durumda. Facebook, Twitter, İnstagram gibi sosyal medya araçları, hepimizin eğlence alanı olmuş durumda. Facebook ve Twitter gibi sosyal medya araçlarına bilgisayar yoluyla iletişi sağlansa da İnstagram böyle değil. İnstagram genellikle fotoğraf paylaşılan bir sosyal medya alanı. İnstagramda fotoğraflar paylaşabilir, onları beğenebilir, yorum yapabilir ve paylaşabilirsiniz. Sistemi tıpkı Facebook’a benzeyen bu aracın tek bir farkı sadece telefonla ulaşım sağlanması. Google Play yoluyla İnstagram hesaplarımıza sadece akıllı cihazlarımız dan erişim sağlayabiliyoruz. Peki İnstagram nasıl kullanılıyor? İnstagram kullanımı aslında çok basit ve manuel. Profilimizi oluşturuyoruz ve duvarımızda görünmesi gereken istenilen bilgileri, istediğimiz gibi yazabiliyoruz. Biyografi yazma bölümü, Facebook’a göre hayli geniş ve profillerde ilk olarak biyografimiz görünüyor.

Gizli hesap seçeneği de İnstagram’a özel ve birçok kullanıcı bu durumdan memnun. Hesabınızı gizlediğiniz zaman sizi takip etmeyen insanlar paylaştığınız resimlere ulaşamıyor. Bu seçeneği ayarlar kısmından kolaylıkla aktif edebilirsiniz. Paylaşılan bir resmi beğenmek için de üzerine çift dokunmanız veya resim altındaki kalp işaretine basmanız yeterli olacaktır. Bunun yanı sıra resimlerin altında ‘’gt’’ gibisinden yorumlar görebilirsiniz. Bu yorumun açılımı ‘’Geri Takip’’ anlamına geliyor. Takipçi yükseltmek için yapılan bu yorumda, sizin onu takip etmenizi istiyor ve bunun karşılığında sizi takip edeceğini belirtiyor.

Bir başka göreceğiniz terim ise ‘’DM’’ Terimidir. Bu terimin de anlamı gayet basit. ‘’DM’’ terimi, özel mesaj anlamına geliyor. Aynı zamanda İnstagram’da Facebook’a nazaran daha eğlenceli dakikalar geçirebilirsiniz. Oldukça güzel video ve resim paylaşımları yapan fan sayfaları mevcut. Ünlü kişilerin gerçek Facebook adreslerini tabii ki bulamayız ama İnstagram’da açılan ünlü kişilerin üyelikleri genellikle gerçek oluyor. İsim yanında mavi bir tik bulunan bu hesaplar, hesabın gerçek bir kişi tarafından kullanıldığına işaret ediyor. Hesabınızı gizli yaptığınız zaman sizi takip etmek isteyen kişiler açık açık takip edemezler. Takip et butonuna bastıkları zaman takip isteği sizin tarafınıza otomatik olarak iletiliyor. Takip isteğine baktığınız zaman eğer tanıdığınız biriyse ona onay verirsiniz ve resimlerinizi ancak o zaman görebilir. Bu gibi güzel çalışmaların diğer sosyal medya araçları’nda da olmasını umut ediyoruz.

Sosyal Ağlarda Paylaş

{caresu19}

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir