Ebeveynler için İnternet Kontrolü ve Güvenli İnternet

internet Sansürü caresu19
sponsorlu reklam

Ebeveynler için İnternet Kontrolü ve Güvenli İnternet

 

Ebeveynler-İçin-İnternet-Kontrolü

Zaman değişiyor; eskiden top peşinde koşturmaktan, bisiklet sürmekten geri alamadığımız çocuklarımız artık internet ve bilgisayar başından kalkmaz oldular. Son model cep telefonları ve tabletlerle yetişen, belki bizim dahil bilmediğimiz ‘’internetin arka sokaklarında’’ gezen çocuklarımız. Küçük çocuklarımız teknolojiye bizden daha fazla hakimler, bunu kabul etmeliyiz.. Teknoloji bağımlılığının zararlarını bilmek, teknoloji düşmanı olmak değildir. Bizler bilinçli aileler olarak çocuklarımızı korumak, neler yaptıklarını gözlemlemek ve önlemler almak zorundayız. Haberlerde görüyoruz, çocuklarımızı tuzağa düşürmek isteyen sapkın ruhluları kanımız donarak izliyoruz, bunları görmezden gelecek ve sadece dua mı edeceğiz ? Bu yüzden ebeveynler için internet kontrolü oluşturmak zorundayız.

Ebeveynler için internet kontrolü, çocuklarımız üzerinde bir kısıtlama veya onlara güvensizlik değil, ebeveynlik görevimizdir. Şimdi neler yapabileceğimize bakalım. Eğer sürekli gözlemleme imkanımız yoksa, burada yine teknolojiden faydalanmak işimize yarayabilir. Çünkü bu konuda Google dahil pek çok büyük firma çeşitli önlemler geliştirmiştir. Zararlı ve +18 içerik barındıran sitelere girmesini veya bizim istemediğimiz diğer sitelere giriş yapmasını kolaylıkla kontrol altına alabiliriz. Bunun için birkaç ayar değişikliği yapmak yeterli olacaktır. Ancak bu kadarı ebeveynler için internet kontrolünde yeterince tatmin edici ve önleyici olmaya yetmiyor, burada ise özel yazılımcılar tarafından geliştirilen kimi uygulamalara ihtiyacımız oluyor.

Ebeveynler için internet kontrolü, bütün dünyanın ilgilendiği bir konu olmuş durumda, bu yüzden PlayStore, AppStore dahil pek çok yerde arattığımızda bu uygulamalara erişmek mümkün. Daha geniş çaplı bir kontrol için ise internetten 100 – 150$ fiyatlarla yazılımlar satın alabilirsiniz. Gün içinde her saniye için ekran fotoğraflarını mail olarak size gönderen ve bilgisayar üzerinde size tam hakimiyet sağlayan bu yazılımlar, çocuklarınızı güvende yetiştirmek için işinize yarayacaktır. Tek yapmanız gereken araştırmak için biraz vakit ayırmak ve biraz bütçe ayarlamak olacak, çocuklarınız için değmez mi ? Ebeveynler için internet kontrolü, artık oldukça kolay ve güvenli. Çocuklarınız için nasıl bir uygulama tercih edeceğiniz, günün hangi saatlerinde bilgisayarda olmasına müsaade edeceğiniz ise tamamen sizin tercihinize kalmış. Tabii yaşına göre onun da bir özel hayatı olduğunu unutmadan ve ailesi de olsanız mahremiyetine saygı göstererek yapmalısınız bunu. Çünkü onu korumanın yanında saygı göstermezseniz hiçbir zaman iyi bir ebeveyn olamayacağınızı unutmayın ve çocuklarınızın size olan güvenini boşa çıkarmayın.

Sosyal Ağlarda Paylaş

{caresu19}

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir