Bugüne Kadar Apple Şirketiyle Alakalı Ortaya Atılan Uçuk Dedikodular

Apple caresu19
sponsorlu reklam

Bugüne Kadar Apple Şirketiyle Alakalı Ortaya Atılan Uçuk Dedikodular

 

 

Apple-Şirketi-İle-İlgili-Dedikodular

Apple ismi hepimize “Elma”dan çok daha önce elektronik ürünler üreten şirketi aklımıza getiriyor. Bir kaç yıl önce ölene kadar kurucusu Steve Jobs sayesinde bugünlerine gelen dünyanın en büyük markalarından biri olan Apple şimdiye kadar ipod, ipad, iphone, iwatch gibi bir çok ürün üretti. Dünyanın en büyük şirketlerinden biri olana kadar tabi bir çok şeyde atlattı. Bugünlere kadar gelmesinde kurumsallaşmış yapısının yanında çok sıkı tuttuğu gizlilik politikaları da sebep oldu elbette.

Çok sıkı tuttuğu gizlilik politikaları sayesinde kendilerinin tanıtmadığı ürünler piyasa tarafından bilinemedi. Bu da insanlarda doğal olarak merak duygusunu uyandırdı. İnsanın en temel içgüdülerinden olan “merak” duygusunu ele almak bir çok avantajı da beraberinde getirdi. Bunların başında reklamının insanlar tarafından yapılmasını sağlamak gelir.

Her sene yeni bir ürünü çıkmadan piyasaya Apple şirketi tarafından sızdırıldığı söylenen bir çok dedikodular oldu. Herkes izlemiştir illa ki yeni Iphone 5 vs. bu şekilde olacak diye videolardan birini. Bu videolar hep şirkete yeni hedefler sunmakta hem de piyasadaki teknoloji kullanıcılarının geleceğin teknolojilerini hazırlamaktadır. Bizde şimdiye kadar Apple şirketiyle alakalı piyasaya salınmış olan bu dedikodulardan bir kaçından bahsedeceğiz. Tabi asla gerçekleşmemiş olanlardan.

1. ITV

2008 yılından itibaren sürekli olarak Apple firmasının bir televizyon üreteceği söylenmektedir. Hatta bu iddialar o kadar ileriye gitmiştir ki televizyonun özelliklerinden bahsedenler bile olmuştur. Ama daha henüz olmadı.

2. IRing

ITV dedikodularını ortaya atanlar aynı zamanda televizyonun bir yüzükle çalışacağını bile söylemişlerdir. Ayrıca bu yüzüğün farklı özelliklerinin olacağını da belirtmişler. Daha üretilmiş Iwatch dışında giyilebilir bir ürünü bulunmuyor firmanın.

3. Netbook

2009-2010 yılları civarında piyasayı sarmalayan netbookları hepimiz biliyoruz. O dönemler piyasaya yayılan dedikodular arasında Apple firmasının da böyle bir ürün üreteceği de vardı. Üretilmedi ama söylentiler o kadar da asılsız değildi. Ertesi yıl Apple Ipad’i üretti.

4. Iphone Nano

Yüksek fiyatlarıyla dikkat çekmiştir her zaman Apple ürünleri. Iphone 4 piyasaya sürüldükten sonra rakiplerine nazaran pazardan daha fazla pay kapmak isteyen Apple’ın daha küçük bir telefon üreterek daha ucuza telefon satacağı söylentileri de dolandı piyasada. Ama bu da olmadı. Aksine Iphonelar daha da çok büyüdü.

5. Satın Alma Söylentileri

Piyasa da ne zaman büyük bir firma hafif tökezlese bu firmayı Apple alacağı söylentileri her zaman çıkıyor. Buna alışmışsınızdır artık. Ama daha aldığı büyük bir firma olmadı Apple’ın.

Sosyal Ağlarda Paylaş

{caresu19}

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir