Android İçin En İyi 2 Mesajlaşma Uygulaması

Mobil caresu19
sponsorlu reklam

Android İçin En İyi 2 Mesajlaşma Uygulaması

 

A Whatsapp App logo is seen behind a Samsung Galaxy S4 phone that is logged on to Facebook in the central Bosnian town of Zenica, February 20, 2014. Facebook Inc will buy fast-growing mobile-messaging startup WhatsApp for $19 billion in cash and stock in a landmark deal that places the world's largest social network closer to the heart of mobile communications and may bring younger users into the fold. REUTERS/Dado Ruvic (BOSNIA AND HERZEGOVINA - Tags: BUSINESS) - RTX196EP

Kullandığımız hatlara yüklediğimiz sms hakları maalesef her zaman yeterli olamayabiliyor. Sms yanında aldığımız internet paketleri ile, Facebook gibi sosyal medya araçlarından mesajlaşmak zorunda da kalabiliyoruz. Facebook’ta atılan mesajlar da çok internetimizi götürebilir ve sıkıcı bir hal alabilir. Android işletim sistemi bulunan telefonlar için, birkaç sms programı önerimiz olacak ve bunları size detaylarıyla anlatacağız. Android mesaj uygulamaları, normal sms ile değil internet ile verim gösterir. Bu uygulamalar Facebook gibi çok internet kemirmez ve kullanışı çok rahattır. Uygulamaları anlatmaya kesinlikle WhatSapp programı ile başlamak daha doğru olacaktır. WhatsApp uygulamasını Google Play Market ile ücretsiz şekilde indirebilirsiniz. WhatsApp indirdiğimiz zaman en başta ismimizi soy ismimizi ve telefon numaramızı girmemiz istenecektir. Bu basit kayıt işlemlerini bitirdikten sonra, telefonumuza gelen onay kodu ile onayımızı verip kaydı tamamen sonlandıracağız.

Uygulamamıza girdiğimizde, kişi listemizdeki başka WhatsApp kullanan insanlar varsa, liste olarak karşımıza çıkacaktır ve o kişilere mesaj atabileceğiz. Bunun yanı sıra mesajlaşmak için iki tarafın da veri bağlantısı açık olmak zorunda. Mesaj attığımız zaman karşı tarafın interneti kapalıysa, o an ona ulaşmaz ve interneti ne zaman açarsa attığınız mesajı bildirim olarak anında görebilir. Mesaj attığınız zaman gri şekilde tek bir tik işareti çıkarsa, karşı tarafın internetinin açık olmadığını ve mesajın iletilmediğini anlayabiliriz. İki gri tik olduğu zaman karşı taraf mesaj attığınızı anlamıştır ve bildirim olarak ulaşmıştır. Ayrıca WhatsApp uygulamasında internet oldukça sınırsız mesajlaşabilir, kendinize göre bir durum ve profil resmi ayarlayabilirsiniz. İkinci bir programımız ise Skype. Skype genellikle bilgisayar üzerinden iş görüşmeleri yapmak için oldukça rahat ve kullanışlıdır. Görüntülü konuşmalar, grup konuşmaları veya sadece yazı şeklinde görüşmeler yapabilirsiniz. Telefon şeklinde konuşmalar yapmak için Skype kontörü denilen kontörden satın almanız gerekir. Skype kontörü almak için, Skype uygulamasında ekranın sol tarafında seçenekleri görebilirsiniz. Skype eskiden sadece bilgisayarlarda kullanılırken, şuan mobil olarak da kullanılabiliyor. Skype uygulamasına da yine Google Play aracılığıyla ücretsiz sahip olabilirsiniz. Skype uygulaması da WhatsApp gibi fazla internet yemeyen uygulamalardan birisidir.

Sosyal Ağlarda Paylaş

{caresu19}

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir