Twitter Hesap Aç – Twitter Kaydol

Mobil caresu19
sponsorlu reklam

Twitter Hesap Aç  – Twitter Kaydol

 

Twitter-Hesap-Aç-Kaydol

Gelişen teknolojilerle beraber haber alma ve haber okuma alışkanlıklarımız da değişti. Günümüzde birçok insani artık gelenekselleşen televizyon ve gazete gibi haber alma araçlarını geride bırakarak internet üzerinden istedikleri her türlü bilgiye ulaşabilir oldular. İnternet üzerinden haber almanın hem ekonomik olduğunu hem de yeni gelişen olayları çok daha çabuk bir şekilde öğrenebildiklerini keşfedenler, geleneksel yöntemleri de geride bıraktılar.

İnternet üzerinden haber almak ve gündemi takip etmek artık tamamen internetten geçiyor. Bunun en kolay ve en güvenilir yolu da Twitter âlemini takip etmekten geçiyor. Twitter, günümüzde sadece bir haber alma ortamı değil aynı zamanda popüler kültürün ve trendlerin takip edilerek şirketsel ve ekonomik anlamda stratejilerin, reklam ve imaj kampanyalarının yürütülebildiği, analiz edilebildiği yorumlanabildiği, hedef kitlelerin belirlenebildiği, kitle profillerinin çıkarılabildiği, küresel bir sosyal ağ haline gelmiştir. Öyle ki bir çok insan elde ettikleri takipçi sayıları ile, büyük firma anlaşmaları yaparak para kazanabilir duruma bile gelmiştir.

İnternet kullanıcılarının olmazsa olmazı Twitter ‘a nasıl kayıt olunur?

İnternet Tarayıcısı üzerinden Twitter Hesap Aç – Twitter Kayıt ol

www.twitter.com adresine giriyoruz.

Şeklinde görülen kısımı doldurarak “Twitter’a kaydol” tuşuna tıklıyoruz.

Eğer girdiğimiz bilgilerde sorun yoksa, yukarda görmüş olduğunuz ekran karşımıza çıkacaktır. Bu ekranı da “Kaydol” tuşuna basarak tamamlıyoruz ve kaydımızın tamamlanma aşamasına geçiyoruz.

Yukarıda görmüş olduğunuz ekranda ise, Twitter, hesabımızın güvenliği için bizden bir telefon numarası istiyor. Bu adımı aşağıdaki “Geç” yazısına tıklayarak geçebilirsiniz. Ancak hesabınızın güvenliği için telefon numaranızı vermenizi ve onay kodu beklemenizi tavsiye ediyoruz. Böylelikle istenmeyen hack ve hesap çalınma olaylarında hesabınızı kolayca koruma altına alabilir ve şifrenizi değiştirebilirsiniz.

Bu işlemi tamamladıktan sonra geriye bir kullanıcı adı seçmek kalıyor. Seçeceğiniz kullanıcı adı tamamen özgün ve size ait olmalıdır. Bu nedene kullanıcı adınızı hemen belirlemek biraz zaman alabilir ancak bu konuda Twitter’da yardımcı olarak, size uygun kullanıcı isimlerini önermektedir.

Bu aşamadan sonra ise hesabımız açılarak ana sayfaya yönlendiriliyoruz. Hesabınızın açılmasıyla birlikte e-mail adresinize de Twitter tarafından bir adet onaylama maili gelecektir. Bunu da fırsat bulur bulmaz onaylayarak hesabınızı tam olarak açmış bulunacaksınız.

Hesabınız açıldıktan sonra profil sayfanıza giderek, profil fotoğrafı, kapak fotoğrafı, tema gibi kişiselleştirme araçlarını kullanarak, tamamen kendinizi ifade edecek bir profil oluşturabilirsiniz.

İlgi alanınıza uyan insanları ve hesapları takip edip bol bol tweet (ileti) paylaşmayı unutmayınız.

Sosyal Ağlarda Paylaş

{caresu19}

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir