Etkili SEO İçeriği Hazırlama

Seo igar
sponsorlu reklam

Etkili SEO İçeriği Hazırlama

Kurmuş olduğunuz web sitenizin belkemiğini oluşturacak olan içerikleri şayet kendiniz hazırlıyorsanız ziyaretçilerinizin dikkatini çekerek sitenizin trafik akışını hızlandırmak için öncelikle bilgili olduğunuz konular hakkında içerikler üretmek olmalıdır. Etkili seo içeriği hazırlamak için bu husus önemlidir. Başarılı seoiçerikleri hazırlamak için bir başka kriter ise başlık kullanımı olmaktadır. Başlık kullanımı Google sıralamalarında üst sıralara tırmanabilmeniz için dikkatle hazırlamanız gereken unsurlardandır. Ziyaretçilerinizin sitenizi ziyaret etmesini istiyorsanız ziyaretçilere hitap eden ve onların ilgisini çekecek başlıklar kullanmalısınız. Özellikle bir konu hakkında bilgi verecek olan bir içerik üretiyorsanız nasıl, neden ve nedir gibi kalıpları kullanarak başlıklar üretmek sizin için her zaman avantaj olacaktır.

Seo İçerikleri İçin Gündemi Takip Edin

Etkili seo içerikleri oluşturmak için önemli bir başka husus ise açıklama ve etiket kullanımıdır. Açıklama kısmında çok uzun anlatımlar yapmamanız ve ortalama 150 karakter ile açıklama metninizi sınırlandırmanız önemlidir. Etiket kullanımı için size önerebileceğimiz sayı ise 2 ile 5 arası olmaktadır. Burada dikkat edilecek nokta hazırlamış olduğunuz içeriklerde bahsetmediğiniz konularda etiketler kullanmamanızdır. Bu tür etiket kullanımlarını Google vb. arama motorları spam olarak algılamaktadır. Etkili seo içeriği tasarlamanın bir başka önemli yolu ise gündemi takip etmektir. İnternet kullanıcıların büyük bir kısmı artık ülke ve dünya gündemini gazetelerden değil internet sitelerinden takip etmektedir. Gündemdeki konular ile ilgili içerikler oluştururken konuyu merak edip            Google’ dan aratacak olan insanların arama yaptırırken ne şekilde yazabileceklerini hayal ederek başlıklar üretmenin size oldukça büyük avantaj sağlayacağını unutmayın.

Seo İçeriklerinde Resim Kullanımı

Kullanıcıların sıklıkla merak ettikleri konuların başında içeriklerine ekleyecekleri ücretsiz resimleri web ortamında nasıl bulacakları olmaktadır. Ücretsiz resimbulmak için yapmanız gereken arama motoruna “free images” yazmaktır. Ücretsiz resimlerinizi bulduktan sonra resimlerinizi özgünleştirmeniz arama motorlarının gözünde özgün içerikler üretmek adına işinizi kolaylaştıracak yöntemlerden birisidir. Resimleri özgünleştirmek için yapmanız gereken ise iyi bir resim düzenleme programı ile çalışmaktır. Düzenlemiş olduğunuz resimlerin özgün olup olmadığını kontrol etmek için Google görsellerden faydalanabilirsiniz.

Sosyal Ağlarda Paylaş

{igar}

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir