Seo’ nun Azı Karar Çoğu Zarar

Seo igar
sponsorlu reklam

Seo’ nun Azı Karar Çoğu Zarar

Bilindiği üzere Google gibi arama motorlarında üst sıralara çıkmak için bir web sitesinin en çok önem vermesi gereken konuların başında Seo çalışmalarıgelmekte. Durum böyle iken bazı webmasterlar doğallıktan uzak aşırı derecede manipüle ettikleri seo uygulamaları ile siteye yarardan çok zarar getirmekteler. Bu türden aşırı seo çalışmalarında en başta gelen uygulamalar arasında içerik yönünden zayıf, sırf anahtar kelime kullanımına dönük yapılan metin çalışmaları geliyor.  Seo çalışmaları yapılırken unutulmaması gereken arama motorları için web sitesi yapmak değil, Seo kurallarına uygun bir şekilde belirlediğiniz hedef kitleye yönelik web siteleri oluşturmaktır.

Aşırı Seo Uygulamaları

Peki, bir web sitesini tasarlarken yapılan hatalı seo uygulamaları içerisinde sıklıkla karşımıza çıkan aşırı seo uygulamalarınelerdir? Bu konuya geçmeden önce yukarıda da bahsettiğimiz üzere bir web sitesi inşa ederken mantığımız ne olmalıdır biraz buna değinelim. Web siteleri kurarken bir webmaster’ ın öncelikle düşünmesi gereken arama motorları değil ulaşmak istediği ziyaretçi profilidir. Hedeflenen kitleye göre yapılacak bir tasarım mantığı içerisinde göz ardı edilmemesi gereken ise yapılacak tasarımın matematiğidir. Buradaki matematikten kastımız ise Seo çalışmalarıdır. Hedeflenen kitleye uygun özgün içerikleri arama motorlarının Seo çalışmaları diye tabir ettiğimiz matematiksel yapısına uygun olarak tasarlayarak istediğimiz sonuçlara ulaşabiliriz. Şimdi             aşırı Seo işlemleri nelerdir onlara kısaca bir göz atalım.

  • Backlink alımında aşırıya kaçmak ve doğal olmayan backlink alım yöntemlerine başvurmak.
  • Metni boğacak şekilde çok fazla anahtar kelime kullanımı yapmak.
  • Sektörü tanımadan ve iyice araştırılmadan yapılan çalışmalar
  • Footer, sidebar ve banner reklam alımlarında aşırıya kaçmak.
  • Cezalı olan siteleri backlink alarak kurtarmaya çalışmak

Başarılı Sonuçlar İçin Doğru Yöntemler Belirlemek

Bir web sitesinden maksimum verimi almak istiyorsanız dikkat etmeniz gereken en önemli husus Seo çalışmalarınızı sitenin ihtiyaç, eksik ve yarışılacak sektördeki rekabeti göz önüne alarak yapıyor olmanız. Burada özellikle rakiplerinizin yapmış olduğu çalışmaları detaylıca incelemek belirleyeceğiniz stratejide size çok önemli ipuçları verebilir. Hedef kitlenizin beklentilerini göz önüne almadan yapılan çalışmaların sizi hiçbir yere götürmeyeceğinin bilincinde olmanız önemlidir.

Sosyal Ağlarda Paylaş

{igar}

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir