Youtube Kanalı Nasıl Kurulur?

Youtube Çağkan Sezgin
sponsorlu reklam

Bu yazımızda siz değerli okuyucularımız ile birlikte Youtube kanalı nasıl kurulur sorusunun yanıtına hep birlikte yanıt verecek ve fikir sahibi olmanıza da yardımcı olacağız. Birkaç senelik dilim içerisinde özellikle Youtube platformu üzerinde özellikle son dönemlerde tıpkı bir Facebook platformu gibi sosyal medya alanı oluştu ve insanlar artık bu alanlardan çok ciddi şekilde para kazanma yoluna gittiler. Artık insanlar videolar ile birlikte çok daha ciddi kitlelere ulaşma şansını yakalıyorlar ve bu anlamda yenilikçi daha farklı seçenekleri değerlendirme altına alıyorlar.

Youtube para kazanma ile alakalı olarak bundan kısa bir süre dilimi öncesinde sizlere konu ile alakalı olarak net bilgiler sunmuştuk. Şimdi ise genele yönelik olarak kanal kavramı ile alakalı sizleri bilgilendirecek ve fikir sahibi olmanıza da yardımcı olacağız. Yakın bir zaman dilimi içerisinde bu konu ile alakalı olarak daha yeni seçenekleri değerlendirme altına almak isterseniz sizleri çok daha kapsamlı bir şekilde bilgilendireceğiz.

Youtube Kanalı Nedir?

Dünyanın en çok ziyaret edilen video izleme platformu olan Youtube üzerinde kendi videolarınızı toplayabileceğiniz, insanların abone olabilecekleri özel bir sayfa bölümüdür. Kendi kanalınız içerisinde çektiğiniz videoları sorunsuz bir şekilde toplayabiliyor ve aynı zamanda kanal abone rakamlarınıza göre zaman içerisinde Youtube şirketinden ödüller alabilme şansına da sahip olabiliyorsunuz.

Kanal kurma işlemi ise son derece basittir. Google şirketi, zaman içerisinde çok başarılı bir online proje haline gelen Youtube sistemini satın aldıktan sonra özellikle bu konu ile alakalı olarak çok daha yenilikçi seçenekler üzerine eğildi ve insanlara gelir elde edebilme imkanı da sundu diyebiliyoruz.

Youtube Kanalı Nasıl Kurulur?

  1. GMAİL hesabınız yok ise hesap açın. Var ise öncelikle Youtube sitesine girin.
  2. Sağ üst köşede OTURUM AÇ sekmesine tıklayın.
  3. Sizden GMAİL hesap bilgileriniz ile giriş yapmanızı isteyecektir. Giriş yapın.
  4. Sonrasında anasayfa kısmına geleceksiniz. Logonun solunda üç adet alt alta çizgi bulunuyor. Tıklayın.
  5. Açılan menüde KANALIM kısmını göreceksiniz. Tıklayın.
  6. Sonrasında gelen ekranda kanal oluşturma yönergelerini izleyerek kendinize ait kanalınızı oluşturabilirsiniz.

Son derece basit ve eğlenceli bir serüvenin başlangıcı olarak niteleyebileceğimiz bu işlemlerin ardından para dahi kazanabilme şansına sahip olabileceksiniz.

Sosyal Ağlarda Paylaş

Çağkan Sezgin {Çağkan Sezgin}

Yazarımız, 1997 yılından bu yana aktif olarak Web Tasarım, Web Yazılım ve SEO Uzmanlığı görevlerini yürütmektedir. Boş zamanlarını değerlendirmek için web sitelerine içerikler yazar. Deneyimlerini aktarır. Aynı zamanda tam bir TEKNOLOJİ GURUSU olarak nitelendirilebilir. Artık sitemiz için sizleri aydınlatmaya devam edecek.

“Youtube Kanalı Nasıl Kurulur?” üzerine 1 yorum

  1. Ezgi dedi ki:

    Merhaba https://www.youtube.com/watch?v=_tlit7qj0Yw&list=PLcOs2ff5ZnfGNe7uEUHxTN5QQHCmWuNWz&index=1 adresinden Sevimli Panda TV youtube kanalı Kocaayı Ninja Kaplumbağa Leonardo için Pizza yapıyor videousana ulaşabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir