Paravan Blog ile SEO Nedir?

Seo Çağkan Sezgin
sponsorlu reklam

Bu yazımızda siz değerli okuyucularımız ile birlikte paravan blog ile SEO konusunda bilgiler sunacak ve fikir sahibi olmanıza yardımcı olacağız. Arama motorları için yükseliş çalışmaları için zaman içerisinde birçok farklı teknik ortaya çıktı. Ücretsiz web sitesi kurma imkanı tanıyan WordPress, Blogger, Blogcu ya da bu gibi aklınıza gelebilecek diğer birçok sistem kısa zaman içerisinde sizlere web sitenizi backlink anlamında destekleyebilmek için yardımcı oluyor.

Backlink Nedir?

Başka web sitelerinin sizin web sitesine nitelikli olarak vermiş olduğu linklere bizler backlink diyoruz. Bu web sitelerinin sizi önermesi demek, sizleri arama motorlarında güvenilir ve otoriter kılması demektir.

SEO teknikleri dediğimiz zaman son dönemlerin en çok ön planda olan ve kesinlikle ikinci planda tutulmaması gereken konularından birisi olarak da dikkatleri çekiyor diyebilmek de mümkün. Web sitelerinize ücretli backlinklerden ziyade kendi imkanlarınız ile de nitelikli backlink inşası yaratabilirsiniz.

Paravan Blog Nedir?

Ücretsiz hizmet sunan servisleri kullanarak açtığınız blog sistemleridir. Paravan blogun esas amacı, web sitenizin içeriği ile alakalı ücretsiz ve farklı IP blokları içerisinde yer alan siteler açmak, bunları geliştirmek ve ana siteye nitelikli backlink kazandırmak olacaktır. Günümüzde tüm SEO aşamalarında mutlak surette uygulanması gereken unsurlardan birisi olarak kabul edilir.

Paravan Blog Nasıl Geliştirilir?

Her web sitesi için olduğu gibi paravan blogların da kısa zaman içerisinde başarı elde etmesini istiyorsanız özgün ve güncel içerik her zaman yeteri kadar iyi seçenekler sunar. Bu sistemler özellikle arama motroları tarafından sevildiğinden dolayı sizlere kısa vadede en iyi listelenme sonuçlarını sunar. Bunun ardından ana web sitesini desteklediğinizde ise kendi backlink altyapınızı bir nevi kurmuş olursunuz. Paravan blog sistemlerinin ucu bucağı olmadığı için uygulama alanı sınırsız.

Çapraz linkleme ile SEO adı ile de anılan bu teknik, elinizde bulunan gereksiz domainler kullanılarak dahi yapılabilir. IP sunucularının farklı olması sizlere SEO açısından en büyük getiriyi sağlar ve bu neden dolayısı ile başarı için farklı sunucuları çalıştırmak şarttır.

Blogger, WordPress, Blogcu ya da bunun gibi aklınıza gelebilecek olan birçok sistem sizlere ücretsiz olarak paravan blog oluşturma imkanını sunacak ve SEO uygulamaları safhasında oldukça destek olacaktır.

Sosyal Ağlarda Paylaş

Çağkan Sezgin {Çağkan Sezgin}

Yazarımız, 1997 yılından bu yana aktif olarak Web Tasarım, Web Yazılım ve SEO Uzmanlığı görevlerini yürütmektedir. Boş zamanlarını değerlendirmek için web sitelerine içerikler yazar. Deneyimlerini aktarır. Aynı zamanda tam bir TEKNOLOJİ GURUSU olarak nitelendirilebilir. Artık sitemiz için sizleri aydınlatmaya devam edecek.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir