Microsoft Cloud Servislerine Yatırıma Hazırlanıyor

Microsoft Çağkan Sezgin
sponsorlu reklam

Bu yazımızda siz değerli okuyucularımız ile birlikte Microsoft haberleri konusunda elde ettiğimiz yeni bir bilgiyi paylaşacak ve fikir sahibi olmanıza yardımcı olacağız. Bildiğimiz gibi büyük bilişim şirketleri zaman içerisinde kullanıcılarına sundukları ücretsiz hizmetleri ile çok daha fazla kullanılmaya ve bu alanda sektörün lideri olabilmek adına fazlası ile hızlı adım atıyorlar. Artık sektör çok farklı alanlara doğru kaymaya başladı. İnsanlar bilinçlenmeye başladıkça hizmet gereksinimleri ile alakalı olarak da çok daha farklı seçenekleri gözetmeye başladılar diyebiliriz.

Microsoft Cloud ile alakalı olarak bildiğimiz gibi Google şirketinin ve Yandex şirketinin oldukça gerisinde kaldı. Dropbox, bu hizmetlerin başlangıçlarından birisi olarak dikkat çekiyor ve Microsoft şirketine nazaran daha yeni bir sistem olmasına rağmen çok daha yaygın bir şekilde kullanılıyor. Yani bulut sunucu sistemleri üzerinde depolama hizmetlerine geçeli çok uzun bir süre olduğundan dolayı insanların bu şirketten beklentileri çok daha fazla ve bu neden dolayısı ile neden bu alana doğru eğilim göstermediklerini de ister istemez merak ediyorlar.

Microsoft OneDrive Nedir?

Microsoft şirketinin bulut hizmeti vermeye başladığı sistemin adı olarak dikkat çekiyor. Zaman içerisinde işletim sistemi ile de bütünleşik bir şekilde hizmet vermeye başlayan bu sistem, Google Drive ya da Dropbox sistemi kadar yaygın bir şekilde kullanılmıyor. Microsoft hizmetleri ile alakalı olarak çok ciddi gelişmelerin yaşanacağı bir süreç içerisine girdik. Microsoft CEO’su Satya Nadella, konu ile alakalı olarak geleceğe yönelik çok ciddi bilgiler verme yoluna gitti diyebiliriz.

Bulut sunucu teknolojileri ile alakalı olarak yakın zaman içerisinde çok ciddi girişimlerin ortaya çıkacağını açıklayan ve insanlara bu alanda hizmet sunabilmek için çok ciddi bir ödenek ayırdıklarını açıklayan Microsoft, yakın bir zaman dilimi içerisinde bu sektörde lider markalardan birisi olabilmek adına çok ciddi adımlar atacak gibi de görünüyor. Şirketin bu alana doğru yatırım yapması demek yakın bir zaman dilimi içerisinde Google, Yandex ve Dropbox gibi sistemlere ciddi anlamda büyük bir rakip geliyor anlamına da geliyor diyebiliriz.

Bulut barındırma sistemleri ile alakalı olarak ülkemizde de çok ciddi girişimler yapılmaya devam ediyor. Sitemizi bu anlamda takip ederek net bir şekilde fikir sahibi olabileceksiniz.

Sosyal Ağlarda Paylaş

Çağkan Sezgin {Çağkan Sezgin}

Yazarımız, 1997 yılından bu yana aktif olarak Web Tasarım, Web Yazılım ve SEO Uzmanlığı görevlerini yürütmektedir. Boş zamanlarını değerlendirmek için web sitelerine içerikler yazar. Deneyimlerini aktarır. Aynı zamanda tam bir TEKNOLOJİ GURUSU olarak nitelendirilebilir. Artık sitemiz için sizleri aydınlatmaya devam edecek.

“Microsoft Cloud Servislerine Yatırıma Hazırlanıyor” üzerine 1 yorum

  1. Ahşap Saksı dedi ki:

    Birçok cloud servisi var; ancak ben de Microsoft gibi bilinen şirketlere dosyaları yüklüyorum. Cloud servislerini yakında mobil ile ilişkilendireceklerini duymuştum. Mobile yatırım yapmaya başladılar. Bekleyip göreceğiz artık. :) Haber için teşekkürler Çağkan Bey.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir