iPhone 6 Popüler Kalmaya Devam Ediyor

Apple berkan
sponsorlu reklam

Geçtiğimiz döneme ait verilere göre Apple’ın son model akıllı telefonu iPhone 6, pazarın en popüler örneği olmaya devam ediyor ve listelerin başındaki yerini koruyor.

iphone-6

Good Technology’nin mobil raporuna göre Apple’ın akıllı telefonu iPhone 6, geçtiğimiz dönemlerin en popüler telefonu olmayı başarmış. Şirket direkt olarak verilerini iş ve hükümet dünyasından olan müşterilerinden alıyor ve bu sayede inanılabilirliği yüksek sonuçlar paylaşıyor. Verilerin tamamı bahsi geçen çeyrekte beş ya da daha fazla telefonu aktif hale getiren kişiler üzerinden alınıyor.

2014’ün dördüncü ve son çeyreğinde, aktif hale getirilen hesapların yüzde 73’ü iOS olmuş, üçüncü çeyrekte ise bu değerin yüzde 69 olduğu not düşülmüş. Android cephesinde ise üç aylık süreçte yüzde 25’lik bir aktivasyon oranı rapor edilirken, üçüncü çeyrekteki değerin yüzde 29 olduğu dikkatleri çekiyor. Windows Phone ve Surface aktivasyonları isesadece yüzde 1’lik kısmı kapsıyor.

Apple iPhone 6 ve iPhone 6 Plus, 2014’ün son çeyreğinde yüzde 30’luk pay ile en popüler telefonlar olarak öne çıkmış. 4.7 inç’lik standart modelin tercih oranı yüzde 77 olarak, 5.5 inç’lik Plus phablet modelini de geride bırakmayı başarmış.

Android’li telefonlarda ise Samsung ezici gücü eline geçirmiş gibi görünüyor. Ekim ve Aralık döneminde Galaxy S4 mini, en çok aktif hale getirilen Android cihaz olmuş. Onu takip eden isimler de Galaxy S4 ve Galaxy S5 oluyor.

Son olarak bu dönemde en çok tercih edilen uygulamanın ise Secure IM olduğu raporlanıyor.

Sosyal Ağlarda Paylaş

berkan çevik {berkan}

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir