Ücretsiz Videos Tube PHP Script

Ücretsiz PHP Scriptler berkan
sponsorlu reklam

Bazı tasarım sorunları ve yetersiz kodlamalardan dolayı yayından kaldırılmış olan video scriptimiz yeniden yayına girdi. Scriptin tasarımı tamamen değişti ve stabil bir kodlama yapılarak sorunsuz hale getirildi.

Script ile ilgili geliştirme fikirlerinizi de yorum yaparak dile getirebilirsiniz.

Güncelleme (16.05.2014) : Scripte 2 adet yeni güncelleme yazıldı.

– Video Öncesi Reklam (isteğe bağlı olarak yönetim panelinden kapatıp açma özelliği de eklendi)

– Site İçi Arama (videolar arasında arama yapabilmeniz için eklendi)

Not : Scripti aktif olarak kullanan ziyaretçilerimiz bu güncellemeyi yapabilmek için aşağıda ki notları takip edebilir. (sıfırdan kuranlar için geçerli değildir)

Sitemizden indirdiğiniz yeni dosyaların hepsini FTP bağlantısı sağlayarak sitenize yükleyin. (config.php dosyası hariç)

Daha sonra veritabanı yönetim panelinize bağlanıp yine klasör de ki veritabanı dosyasını aynı şekilde içe aktar işlemi yapın(veritabanı işleminden önce yedek almanız önemlidir, aksi takdir de oluşacak veri kayıplarından sitemiz sorumlu değildir)

Kurulumu :

İndirdiğiniz dosyaları rar’dan çıkartıp siteniz’e ftp yoluyla bağlanarak dosyaları www(linux, cpanel), httpdocs(windows, plesk) klasörünün içine atıyoruz. (SQL dosyası hariç) Upload işlemini tamamlandıktan sonra sitenizin cpanel, plesk paneline bağlanıp veritabanı oluşturuyoruz.
(nasıl yapacağınızı bilmiyorsanız lütfen google’dan araştırın.)

Veritabanımızı oluşturduktan sonra oluşturduğumuz veritabanının phpMyAdmin’nine (veritabanı yönetim paneli) giriş yapıyoruz. İndirdiğiniz dosyalar arasında veritabani.sql.gz adında ki dosyayı veritabanı yönetim panelinde üst menü de bulunan İçe Aktar işlemini kullanarak dosyayı seçip diğer görünen seçenekler de bir değişiklik yapmadan hemen altında ki butona basarak veritabanı tablolarımızı oluşturuyoruz. En son işlemimiz ise dosyaların içinde bulunan config.php adlı dosyayı not defteri veya benzeri programlardan biriyle açıyoruz. (dosya içinde neyin nereye yazılması gerektiği açıklama satırlarıyla belirtilmiştir.)Dosyamızı kaydettikten sonra tekrar ftp’den değişiklik yaptığımız dosyamızı upload ediyoruz.

Tebrikler sorunsuz bir şekilde script’i kurdunuz.

Önemli Not : Yukarı da yazan kurulum işlemlerini uyguladığınız halde siteniz açılmıyor, hata mesajları veriyor yada farklı bir durum meydana geliyor ise önce bu durum ile ilgili google’da araştırma yapmanız gerekmektedir. Hosting sağlayıcınızla yada bilen biriyle iletişime geçip kendisinden scripti kurmasını istemelisiniz. Bu iki şıkkı değerlendirmenize rağmen hala bir sonuca ulaşamadıysanız ve indirdiğiniz script’in hatalı yada bozuk olduğunu düşünüyorsanız iletişim sayfasını kullanarak iletişime geçebilirsiniz.

Kullanıcı Adı : admin Şifre : admin

demo

indir

Sosyal Ağlarda Paylaş

berkan çevik {berkan}

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir