Ücretsiz PHP Foto Galeri Scripti

Ücretsiz PHP Scriptler berkan
sponsorlu reklam

Foto galeri diğer bir adıyla haber galeri scripti haber sitelerinde ki galeri scriptleri baz alınıp ve fotoğrafçılarında rahatça kullanabileceği standart bir script geliştirilmiştir.

Scriptin özellikleri;
– Kategori Yönetimi
– Galeri Oluşturma
– Resim Ekleme
– İletişim sayfası

Kurulumu;

İndirdiğiniz dosyaları rar’dan çıkartıp siteniz’e ftp yoluyla bağlanarak dosyaları www(linux, cpanel), httpdocs(windows, plesk) klasörünün içine atıyoruz. (SQL dosyası hariç) Upload işlemini tamamlandıktan sonra sitenizin cpanel, plesk paneline bağlanıp veritabanı oluşturuyoruz.
(nasıl yapacağınızı bilmiyorsanız lütfen google’dan araştırın.)

Veritabanımızı oluşturduktan sonra oluşturduğumuz veritabanının phpMyAdmin’nine (veritabanı yönetim paneli) giriş yapıyoruz. İndirdiğiniz dosyalar arasında veritabani.sql.gz adında ki dosyayı veritabanı yönetim panelinde üst menü de bulunan İçe Aktar işlemini kullanarak dosyayı seçip diğer görünen seçenekler de bir değişiklik yapmadan hemen altında ki butona basarak veritabanı tablolarımızı oluşturuyoruz. En son işlemimiz ise dosyaların içinde bulunan config.php adlı dosyayı not defteri veya benzeri programlardan biriyle açıyoruz. (dosya içinde neyin nereye yazılması gerektiği açıklama satırlarıyla belirtilmiştir.)Dosyamızı kaydettikten sonra tekrar ftp’den değişiklik yaptığımız dosyamızı upload ediyoruz.

Tebrikler sorunsuz bir şekilde script’i kurdunuz.

Önemli Not : Yukarı da yazan kurulum işlemlerini uyguladığınız halde siteniz açılmıyor, hata mesajları veriyor yada farklı bir durum meydana geliyor ise önce bu durum ile ilgili google’da araştırma yapmanız gerekmektedir. Hosting sağlayıcınızla yada bilen biriyle iletişime geçip kendisinden scripti kurmasını istemelisiniz. Bu iki şıkkı değerlendirmenize rağmen hala bir sonuca ulaşamadıysanız ve indirdiğiniz script’in hatalı yada bozuk olduğunu düşünüyorsanız iletişim sayfasını kullanarak iletişime geçebilirsiniz.

Yönetici Paneli Bilgileri

Kullanıcı Adı : admin Şifre : admin

demo

indir

Sosyal Ağlarda Paylaş

berkan çevik {berkan}

“Ücretsiz PHP Foto Galeri Scripti” üzerine 3 yorum

  1. musa dedi ki:

    Merhaba Link yenileyebilirmisiniz acaba bu arada demoda çalışmıyor

  2. Dima dedi ki:

    Link ölü yenilerseniz ellerinizden öper bu gariban

  3. adidas dedi ki:

    Merhabalar link vefat etmiş bi el atsanızda dirilse gariban :)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir