iOS 9 Beta Herkese Açık Olacak

Apple berkan
sponsorlu reklam

Apple, iOS kullanıcılarının karşılaştığı sorunları en aza indirgemek için iOS 8.3 ve iOS 9’u açık beta olarak test etmeye hazırlanıyor. Detaylar haberimizde.

ios_9

Apple’ın iPhone, iPad ve iPod Touch’larında kullandığı mobil işletim sistemi iOS, özellikle son yıllarda daha önceki yıllara kıyasla kullanıcılardan daha fazla şikayet alıyor.

Bu sorunların önüne geçmek ve iOS sürümlerini kullanıcıların alıştığı seviyeye getirmeyi hedefleyen Apple, özellikle iOS 9 üzerinde yaptığı çalışmalarda bu konunun üzerinde duruyor.

Apple hakkında başarılı tahmin ve iddiaları ile birçok detayı ortaya çıkaran Mark Gurman’ın iddiasına göre ise Apple, hem iOS 8.3’ü hem de iOS 9’u açık beta şeklinde test edecek.

Geçtiğimiz yıl OS X Yosemite için yapılan açık beta testin ulaştığı başarının ardından bu kararı alan Apple’ın, Stowe kod adlı iOS 8.3’ü Mart ayının ortasında açık beta olarak sunacağı belirtiliyor.

Geçtiğimiz haftalarda ilk geliştirici beta sürümü yayınlanan iOS 8.3’ün üçüncü geliştirici betası ile örtüşecek olan beta testlerinin ardından Apple, iOS 8.3’ün final sürümünü yayınlayacak.

Yaz aylarına geldiğimizde ise, Haziran ayında gerçekleşecek olan Dünya Çapında Geliştirici Konferansı’nda (WWDC) yapılacak olan duyurunun ardından Apple, Monarch kod alı iOS 9’u açık beta olarak test etmeye başlayacak.

iOS 8.4’de Gelebilir

iOS 8.3 ve iOS 9’u açık beta olarak test etmeyi planlayan Apple’ın aynı zamanda Copper kod adlı iOS 8.4 üzerinde çalıştığı da biliniyor. İddialara göre iOS 8.4, Apple’ın şu aralar hazırlığını yaptığı yeni müzik servisine ait uygulamayı da içeriyor.

Apple, açık beta testleri ile hem iOS’i daha kararlı ve performanslı bir hale getirmeyi hedeflerken, hem de geliştirici hesaplarına cihaz kaydı konusunda oluşan karaborsanın da önüne geçmeyi hedefliyor. Daha önce başkan yardımcısı Greg Joswiak bu konudaki kaygısını dile getirmiş ve ilerde bu konuda önlem alınacağının sinyallerini vermişti.

Sosyal Ağlarda Paylaş

berkan çevik {berkan}

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir