En Güvenli Telefon Blackphone Tablet Oluyor

Teknoloji berkan
sponsorlu reklam

blackphone-intro

Dünyanın sızılması en zor ve en güvenli telefonu Blackphone, üreticilerinin ellerinde yeni nesil bir tablete dönüşüyor. Cihazın üst seviye güvenlikli bir tablet olacağı söyleniyor.

Bu yılın başında ortaya çıkan ve şimdiye kadar şanslı isimlerin kullanımına sunulan dünyanın en güvenli akıllı telefonu Blackphone çok yakında bir tablet olarak karşımıza çıkabilir. Silent Circle’ın geliştirdiği Blackphone, PrivatOS adlı üst seviye güvenlik önlemlerine sahip bir mobil işletim sistemiyle çalışıyor. Yapılan her bir görüşmenin, yazışma ve sohbetin Silent Circle server’larında şifrelenerek telefonun diğer ucundaki kişiye ulaştırıldığı Blackphone akımı böylelikle farklı kullanıcı kitlelerinin erişimine de açılmış olacak.

CNBCE‘ye konuşan Silent Circle CTO’su Jon Callas, yaptığı açıklamada çok özel bir tablet üzerinde çalıştıklarını dile getirdi. Geçtiğimiz Hazıran ayında satışa sunulan ve sınırlı sayıda kişiye ulaşan Blackphone’un başarısı üzerine bu işe giriştiklerini söyleyen Callas, aynen akıllı telefonlarında olduğu gibi tabletlerinde de Google Play Store’un yer almayacağını belirtiyor.

Mantıken böylesi geniş bir uygulama ve hizmet ağına sahip Google Play Store’dan mahrum bir tabletin fazla ilgi çekmeyeceği düşünülse de, Jon Callas “Play Store dünya üzerinde en çok özel veri toplayan sistemlerden bir tanesi” diyor. Kısacası gerçek anlamda güvenlik ve gizlilik isteyenlere hitap edecek tablet, çok yakında Blackphone akıllı telefonun da sahip olacağı özel bir uygulama ağından faydalanabilecek. Böylece kullanıcılar Facebook gibi uygulamaları rahatlıkla kullanabilecek.

Blackphone sahiplerinin güvenlikleri için aylık ücret ödediğini ve tablet için de aynı sistemin söz konusu olabileceğini düşünürsek, Silent Circle’ın pazarın hakimleri Samsung ve Apple karşısında epeyce zorlanacağını da söyleyebiliriz.

Sosyal Ağlarda Paylaş

berkan çevik {berkan}

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir