eBay’de Dolandırıcılık Tehlikesi Büyüyor

Teknoloji berkan
sponsorlu reklam

ebay-intro

Dünyanın en ünlü ve en çok talep gören açık artırma sitesi eBay’deki dolandırıcılık denemeleri gün geçtikçe artıyor, kullanıcılar kendilerini bambaşka sitelerde buluyor.

Dünyanın en meşhur açık artırma sitesi eBay’in başı dertten kurtulmuyor. BBC’nin haberine göre platform yeni dolandırıcılık denemeleri ile karşı karşıya kalmış durumda. Şimdiye kadar birden fazla kez sahte listeleme ile haksız kazanç sağlanmaya çalışılan sitede bu sefer de üyelerin bilgilerinin ele geçirilmesi için özel link’ler paylaşılıyor.

BBC’ye göre geçtiğimiz gün bir adet iPhone 5s için açılan ilanda, eBay kullanıcılarını direkt olarak başka bir mecraya gönderen link yönlendirmesi kullanılmış. Amaç ise tahmin edeceğiniz üzere tuzak adrese düşen üyelerin kredi kartı bilgileri gibi detayları ele geçirmek. eBay konu hakkında yaptığı açıklamada 12 saatin sonunda ilanın kaldırıldığını ve gerekli her türlü önlemin alındığını söylemiş. BBC ise durumun çok daha ürkütücü olduğunu, siteye düzenli olarak benzer ilanların yüklenmeye başlandığını iddia ediyor.

Benzeri şikayetler eBay kullanıcıları üzerinden de gelmeye başlayınca ikinci bir açıklama yapmak durumunda kalan açık artırma sitesi eBay, bu tip açıkların kendileri ve benzerleri için yeni olmadığını ve tuzakların kesinlikle farkında olduklarını tekrarlıyor. eBay üyelerine ise sadece çok güvenilir satıcıların ilanlarına göz atması öneriliyor!

Sosyal Ağlarda Paylaş

berkan çevik {berkan}

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir